Konferencja naukowo-szkoleniowa
WYZWANIA 2026
HEPATO-GASTROENTEROLOGIA
– I ŻYWIENIA –
4-5 września 2026
Hotel Gołębiewski
ul. Pałacowa 7 | Białystok
Kierownik naukowy:
prof. dr hab. med. Anatol Panasiuk
Kierownik Oddziału Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Wewnętrznych z Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Endoskopowego Wojewódzki Szpital Zespolony, im. J. Śniadeckiego Zakład Medycyny Klinicznej, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Szanowni Państwo,
z ogromną przyjemnością zapraszam Państwa na III edycję Konferencji „Wyzwania Hepato-Gastroenterologii i Żywienia”, która odbędzie się w dniach 4-5 września 2025 roku w Białymstoku.
To wydarzenie tworzymy z myślą o lekarzach i specjalistach, którzy w codziennej praktyce spotykają się z pacjentami wymagającymi kompleksowego podejścia do chorób przewodu pokarmowego, wątroby oraz żywienia w chorobie. Zapraszamy zarówno lekarzy specjalistów, lekarzy rodzinnych i POZ, lekarzy w trakcie specjalizacji, jak i wszystkie osoby zainteresowane rolą żywienia w leczeniu i profilaktyce.
Podczas konferencji spotkamy się z wybitnymi polskimi ekspertami z zakresu gastroenterologii, hepatologii, transplantologii, farmakologii, żywienia klinicznego oraz innych dziedzin medycyny, którzy podzielą się nie tylko aktualną wiedzą, ale także praktycznym doświadczeniem i inspirującymi rozwiązaniami do zastosowania w codziennej pracy z pacjentem.
Szczególnym elementem tegorocznego spotkania będzie jubileusz 45-lecia istnienia Oddziału Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Będzie to wyjątkowa okazja do podsumowania dorobku Oddziału, przypomnienia jego historii oraz osób, które przez lata współtworzyły jego rozwój i znaczenie dla regionalnej oraz polskiej gastroenterologii.
Chcemy, aby to spotkanie było nie tylko okazją do nauki, ale także do rozmów, wymiany doświadczeń i budowania relacji w przyjaznej, otwartej atmosferze. Serdecznie zapraszam Państwa na przełomie lata i jesieni do stolicy Podlasia – pięknego Białegostoku, który sprzyja zarówno refleksji naukowej, jak i chwili wytchnienia.
Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na kolejnej edycji naszej konferencji.
Prof. dr hab. n. med. Anatol Panasiuk
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego