Konferencja naukowo-szkoleniowa

WYZWANIA 2026

HEPATO-GASTROENTEROLOGIA

– I ŻYWIENIA –

4-5 września 2026

Hotel Gołębiewski 

ul. Pałacowa 7 | Białystok

Kierownik naukowy:

prof. dr hab. med. Anatol Panasiuk

Kierownik Oddziału Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Wewnętrznych z Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Endoskopowego Wojewódzki Szpital Zespolony, im. J. Śniadeckiego Zakład Medycyny Klinicznej, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością zapraszam Państwa na III edycję Konferencji „Wyzwania Hepato-Gastroenterologii i Żywienia”, która odbędzie się w dniach 4-5 września 2025 roku w Białymstoku.

         To wydarzenie tworzymy z myślą o lekarzach i specjalistach, którzy w codziennej praktyce spotykają się z pacjentami wymagającymi kompleksowego podejścia do chorób przewodu pokarmowego, wątroby oraz żywienia w chorobie. Zapraszamy zarówno lekarzy specjalistów, lekarzy rodzinnych i POZ, lekarzy w trakcie specjalizacji, jak i wszystkie osoby zainteresowane rolą żywienia w leczeniu i profilaktyce.

        Podczas konferencji spotkamy się z wybitnymi polskimi ekspertami z zakresu gastroenterologii, hepatologii, transplantologii, farmakologii, żywienia klinicznego oraz innych dziedzin medycyny, którzy podzielą się nie tylko aktualną wiedzą, ale także praktycznym doświadczeniem i inspirującymi rozwiązaniami do zastosowania w codziennej pracy z pacjentem.

        Szczególnym elementem tegorocznego spotkania będzie jubileusz 45-lecia istnienia Oddziału Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Będzie to wyjątkowa okazja do podsumowania dorobku Oddziału, przypomnienia jego historii oraz osób, które przez lata współtworzyły jego rozwój i znaczenie dla regionalnej oraz polskiej gastroenterologii.

        Chcemy, aby to spotkanie było nie tylko okazją do nauki, ale także do rozmów, wymiany doświadczeń i budowania relacji w przyjaznej, otwartej atmosferze. Serdecznie zapraszam Państwa na przełomie lata i jesieni do stolicy Podlasia –  pięknego Białegostoku, który sprzyja zarówno refleksji naukowej, jak i chwili wytchnienia.

Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na kolejnej edycji naszej konferencji.

Prof. dr hab. n. med. Anatol Panasiuk
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego